10 sonuç gösteriliyor

Sort by:
 • 0 out of 5
  Antep Fıstığı
  0 out of 5

  Antep Fıstıklarından özenle seçilmiş olan kabuklu fıstıkların ön elemesi ve toplandıktan sonra temizleme işlemleri yapıldıktan sonra dış zarları soyulur ve 150 derece sıcaklıkta tuz ile kavrulur. Kabuklu fıstığın tuz oranı maksimum %0,9’dur. Daha çok müşterinin isteğine göre hazırlanıp servis edilmektedir. E ve B vitaminini fazlasıyla barındıran kabuklu fıstık, aynı zamanda fosfor, magnezyum, potasyum, sodyum ve kalsiyum minerallerini de içermektedir.

 • 0 out of 5
  Burma Kadayıf
  0 out of 5

  Kadayıflar ile ilgili bilinmesi gereken püf noktalar; fırında ya da yağda kızartılabiliyor olmasıdır. Kızartılacaksa eğer yağın yakılmaması, mutlaka kontrol edilmesidir. Eğer yağda kızartılacaksa kızgın yağa atılmasının gerektiğidir. Fırında kızartılacaksa koyu renkte kızartılmasına dikkat edilmelidir. Künefe gibi bazı türleri ocak üzerinde çevrilerek de kızartılabilir. Sıcak kadayıf üzerine soğuk şerbet dökülmelidir. Kadayıf tatlılarının yanında en çok süsleme olarak kullanılan malzeme kaymaktır. Ayrıca krem şanti ile de servis edilebilir. Üzerine kıyılmış ceviz, fıstık, badem ya da fındık da konulabilir.

 • 0 out of 5
  Cevizli Ev Baklavası
  0 out of 5

  Her ne kadar hazır üretilen baklavaları tüketsek de, hemen hemen herkesin ev baklavası tercihi bulunmaktadır. Özellikle şerbetli tatlılar içinden akla ilk gelen tatlı baklava olmaktadır. Ancak ev baklavası biraz maharet ve beceri isteyen, zahmetli bir iştir. Hazırlarken çok dikkat edilmelidir.

  Geleneksel tatlımız haline gelen baklava, günümüzde çok çeşitli üretilmektedir ve damak zevkine göre özel olarak da hazırlanabilmektedir.

 • 0 out of 5
  Cevizli Ev Burması
  0 out of 5

  Geleneksel tatlımız haline gelen baklava, pek çok farklı tarifi olsa da her zaman lezzetini korumuş ve her çeşidi de damak tadına hitap etmiştir. Ev burması da bu tatlılardan biridir ve baklava çeşitleri arasında önemli bir yere sahiptir. Çünkü evde yapılır ve ev baklavası tadı oldukça yoğundur. Herkesin damak tadına hitap edebilecek lezzettedir.

 • 0 out of 5
  Fıstıklı Baklava
  0 out of 5

  Geçmişten günümüze önemli ve vazgeçilmez bir hamur tatlısı olan Baklava; Türk, Orta Doğu, Güney Asya ve Balkan mutfaklarında yerini almaktadır. Giderek farklı ülkeler arasında, Avrupa’da yayılmaya başlayan baklavanın Türk tatlısı olduğu 8 Ağustos 2013 yılında AB Komisyonu tarafından tescil edilmiştir. Baklavalarımızda özenle seçilmiş Antep Fıstıkları kullanılmaktadır. Yılların getirdiği tecrübe ile sizleri Gaziantep Baklavası’nın has tadıyla buluşturuyoruz.

 • 0 out of 5
  Fıstıklı Kadayıf
  0 out of 5

  Kadayıfın tarihçesi Selçuklular dönemine kadar dayanmaktadır. Selçuklu ve Anadolu Beylikleri zamanında yemekhanelerde verilen yemek listesinde kadayıfın da yer aldığı görülmüştür. Un ve suyun karıştırılması ile elde ettiğimiz hamuru, özel bir yöntem ile ince tel haline getirerek yaptığımız bir tatlıdır. Türkiye dışında Balkanlar ve Ortadoğu ülkelerinde fazlasıyla tüketilmektedir.

 • 0 out of 5
  Fıstıklı Padişah Sarması
  0 out of 5

  Ramazan sofralarını süsleyen, bayramlarda geleneksel tatlımız olarak kullanılan ve şerbetli tatlı denildiğinde akla ilk gelen tatlı olan baklavanın Türklere özgü bir tatlı olduğu AB Komisyonu tarafından da onaylanmıştır. Fıstıklı Padişah Sarması, kışın 8 gün, yazın ise 5 gün dayanıklılığını korumaktadır. Serin ve rutubetsiz bir yerde korunduğunda daha uzun ömürlü muhafaza edebilirsiniz. Padişah baklava, sofralarınızda tercih edebileceğiniz, damak tadına uygun, bol fıstıkla hazırlanan bir baklava çeşididir.

 • 0 out of 5
  Havuç Dilim Baklava
  0 out of 5

  Özenle hazırlanan ve malzemeleri diğer baklavalar gibi kaliteli olan Havuç Dilimi Baklava, şerbetli tatlılar arasında en gözde olan tatlılardan biridir. Havuç Dilimi Baklava tatlısı ile çok daha fazla şerbetli olması ile bilinir ve özellikle havuç  şeklinde uzun ve üçgen dilimler şeklinde kesilir.

 • 0 out of 5
  Kuru Baklava
  0 out of 5

  Geçmişten günümüze önemli ve vazgeçilmez bir hamur tatlısı olan Baklava; Türk, Orta Doğu, Güney Asya ve Balkan mutfaklarında yerini almaktadır. Giderek farklı ülkeler arasında, Avrupa’da yayılmaya başlayan baklavanın Türk tatlısı olduğu 8 Ağustos 2013 yılında AB Komisyonu tarafından tescil edilmiştir. Kuru baklavalarımızda özenle seçilmiş Antep Fıstıkları kullanılmaktadır. Yılların getirdiği tecrübe ile sizleri Gaziantep Baklavası’nın has kuru baklava tadıyla buluşturuyoruz.

 • 0 out of 5
  Şöbiyet
  0 out of 5

  Şöbiyet, baklavaya çok benzeyen bir tür şerbetli tatlıdır. Kelime kökeni ile tıka basa yemek, fazlasıyla doymak anlamına gelmektedir. Ülkemizde baklavadan sonra çok tercih edilen tatlılardan biridir. Daha az sürede piştiği için yapımı da klasik baklavalara göre pratiktir.